Archive for February, 2015

ACT Masters First Match Times

Posted 26 February 2015 | By | Categories: General News | No Comments

First match times – ACT Masters Squash Championships 2015 EventID Event name Draw Match Time Contestant Opponent Event18 Men’s Division 11 Rnd 1 Main QF 60 Sat 11:10a WC4 ADDISON, Chad FULCHER, John Event12 Men’s division 5 Rnd 1 Main QF 115 Sat 2:30p Wod7 ALLISON, Mark DAVIES, Jason Event11 Men’s division 4 Rnd 1 […]

ACT Masters Championships Participants

Posted 20 February 2015 | By | Categories: General News | No Comments

ACT March 2015 Participants as at 23 February 2015  Men   Alan Brownlee Alan Martin Alex Fenwick Alex Swalling Anthony Trott Barry Werth Brad Clark Brent Carlisle Bill Vines Brian Dunkley Bruce Morgan Bruce Walters Chad Addison Chris Winkler Christopher Robb Cliff Pistorius Colin Barnes Craig Brann Daryl Murada Dave Fuller David Baussmann David Titmarsh […]

Annual General Meeting 23rd March 2015

Posted 20 February 2015 | By | Categories: Business | No Comments

ACT MASTERS SQUASH INC.   NOTICE CONVENING THE ANNUAL GENERAL MEETING   The Annual General Meeting of ACT Master Squash Inc. will be held on Monday, 23 March 2015 commencing at 10.00 pm In the Club Room at the Woden Squash Centre, 4 Launceston Street, Phillip. Business  Minutes    Here are draft minutes from 24 […]

AMSA Championships Perth Accommodation

Posted 13 February 2015 | By | Categories: General News | No Comments

Australian Masters Championships 2015 will be held in Perth from Monday 7th September to Friday 11th September (individual) and Monday14th September to Friday 18th September (teams). Squash courts are located at Squashworld Mirrabooka which is about a 20 minute drive from Scarborough Beach. Scarborough Observation Resort and Sunmoon Boutique Resort have availability.  Both are in […]

Central Coast Masters Squash Results 2015

Posted 02 February 2015 | By | Categories: General News | No Comments

Presentations – CENTRAL COAST MASTERS Event Award Awarded to (1) DIVISION 1 Winner DAVE FULLER Runner Up TROY NORTHEY Third/Special plate ROY OLLIER Plate DARYL FIDGE Consolation plate ALEX MARSH (2) DIVISION 2 Winner RAY SMITH Runner Up GARY COWAN Third/Special plate DARREN THOMAS Plate BRAD CLARK Consolation plate SCOTT FOSTER (3) DIVISION 3 Winner […]