Monday Draw Autumn 2020

REMEMBER FIRST MATCHES FOR THE NIGHT COMMENCE AT 7.00PM

Do the right thing by your team be EARLY or at least on time, advise your opponent if you cannot come on time

MATCHES TO BE PLAYED AT WODEN
Round Date Court 1 Court 2 Court 4 Court 5 Court 7 Court 8 Raffle Roster
1 3-Feb 1 v 2 3 v 4 5 v 6 7 v 8 9 v 10 11 v 12 Minh Pham
2 10-Feb 22 v 23 19 v 24 20 v 21 14 v 15 16 v 17 13 v 18 Amy Stevens
3 17-Feb 3 v  6 1 v 5 2 v 4 9 v 12 7 v 11 8 v 10 Greg R/Alex S
4 24-Feb 15 v 17 13 v 16 14 v 18 19 v 22 20 v 24 21 v 23 Sommer Sherwood
5 2-Mar 4 v 6 2 v 5 1 v 3 16 v 18 14 v 17 13 v 15 Brent Carlisle
9-Mar Public Holiday
6 16-Mar 19 v 20 21 v 22 23 v 24 7 v 8 9 v 10 11 v 12 Hetty Van der Zwet
7 23-Mar 2 v 3 1 v 6 4 v 5 14 v 15 16 v 17 13 v 18 Adam Chad
8 30-Mar 9 v 12 7 v 11 8 v 10 21 v 24 19 v 23 20 v 22 Steve Hall
9 6-Apr 19 v 22 20 v 24 21 v 23 1 v 4 3 v 5 2 v 6 Des Chin
13-Apr Public Holiday
10 20-Apr 16 v 18 14 v 17 13 v 15 10 v 12 8 v 11 7 v 9 Des Rowley
27-Apr Public Holiday
11 4-May 1 v 2 3 v 4 5 v 6 19 v 20 21 v 22 23 v 24 Karen Bishop
12 11-May 8 v 9 10 v 11 7 v 12 14 v 15 16 v 17 13 v 18 Betty Summerfield
Finals 18-May Rolfe Rolfe Rolfe PS PS PS Committee
1stv2nd 3rdv4th 5thv6th 5thv6th 1stv2nd 3rdv4th
MATCHES TO BE PLAYED AT DICKSON
Round Date Court 1 Court 2 Court 5 Court 6 Court 7 Court 8 Raffle Roster
1 3-Feb 13 v 14 15 v 16 17 v 18 19 v 20 21 v 22 23 v 24 Barbara Carberry
2 10-Feb 2 v 3 1 v 6 4 v 5 8 v 9 10 v 11 7 v 12 Steve Lindner
3 17-Feb 21 v 24 19 v 23 20 v 22 15 v 18 13 v 17 14 v 16 Grahame Deards
4 24-Feb 1 v 4 3 v 5 2 v 6 9 v 11 7 v 10 8 v 12 Alan Brownlee
5 2-Mar 10 v 12 8 v 11 7 v 9 22 v 24 20 v 23 19 v 21 Clare Maunder
9-Mar Public Holiday
6 16-Mar 13 v 14 15 v 16 17 v 18 1 v 2 3 v 4 5 v 6 Sean Rogers
7 23-Mar 8 v 9 10 v 11 7 v 12 22 v 23 19 v 24 20 v 21 Frank Cortes
8 30-Mar 3 v  6 1 v 5 2 v 4 15 v 18 13 v 17 14 v 16 Helen Potter
9 6-Apr 15 v 17 13 v 16 14 v 18 9 v 11 7 v 10 8 v 12 Jon Freeman
13-Apr Public Holiday
10 20-Apr 22 v 24 20 v 23 19 v 21 4 v 6 2 v 5 1 v 3 Cheryl McQuillan
27-Apr Public Holiday
11 4-May 7 v 8 9 v 10 11 v 12 13 v 14 15 v 16 17 v 18 Elaine Pugh
12 11-May 2 v 3 1 v 6 4 v 5 22 v 23 19 v 24 20 v 21 Danny Castro
Finals 18-May TTS TTS TTS R&M R&M R&M Committee
1stv2nd 3rdv4th 5thv6th 5thv6th 1stv2nd 3rdv4th
Dinner 25-May Dinner to be advised

Team 1 Team 2
Jeff Row Steve Lindner
Minh Pham (C) Sue Parker *
Dale Stevens Kevin Ford (C)
Team 3 Team 4
Greg R/ Alex S Shane McKeown
Frank C/ Haydn Daly Alan Brownlee
Waine Summerfield (C) Ron Bates (C)
Team 5 Team 6
Mick Bayley Sean Rogers
Brent Carlisle Scott Caban *
Sue Cox (C) Louise Russell (C)
* Committee Member

Team 7 Team 8
Frank Cortes Gary Hampson
Steven Scanlan (C) Steven Hall
Cassandra Du Boulay Edwina Mulhearn (C)
Team 9 Team 10
Jon Freeman Jim Foley
Kingsley B/ Ron S Chris Butler (C)
Vicki Kitchen (C) Des Rowley
Team 11 Team 12
Melissa Orr Tim Watkins (C)
Michael Schimmelpfennig (C) Brian Dunkley
Elaine Pugh Aaron Chuah
* Committee Member

Team 13 Team 14
Bruce Morgan (C) Adam Bode
John Forrest Antoinette Harmer (C)
Barbara Carberry Amy Stevens
Team 15 Team 16
Grahame Deards Mark Bowen
Jeff Michael (C) Adrian Dennis (C)
Garry Poole Betty Summerfield
Team 17 Team 18
Adam Chad Paul Carberry (C)
Keith Wallace (C) Helen Potter
Hana Alnajjab Rhonda Fry
* Committee Member

 

Team 19 Team 20
Michael Barrett * (C) Des Chin
Hetty Van Der Zwet Donna Hewitt (C)
Adela Salter Karen Burns
Team 21 Team 22
Alan Martin * Clare Maunder
Karen Bishop Joanne Terry (C)
Judi Martin (C) Mandy Butler
Team 23 Team 24
Julie Medway * (C) Danny Castro
John Tasker Thamba Pathmanathan (C)
Cheryl McQuillan Carolyn Minchin
* Committee Member