Monday Draw Spring 2017

       

REMEMBER FIRST MATCHES FOR THE NIGHT COMMENCE AT 7.30PM

Do the right thing by your team be EARLY or at least on time, advise your opponent if you cannot come on time

MATCHES TO BE PLAYED AT WODEN
Round Date Court 1 Court 2 Court 4 Court 5 Court 6 Court 7 Court 8 Raffle Roster
1 18/09/17 1v2 3v4 5v6 15v16 9v10 11v12 13v14 Sue Virgona
25/09/17 Public Holiday
2/10/17 Public Holiday
2 9/10/17 15v17 16v19 18v20 21v23 22v25 24v26 6v8 Frank Cassidy
3 16/10/17 5v8 6v7 2v3 11v13 9v12 10v14 1v4 Robert Issell
4 23/10/17 10v12 11v14 9v13 1v5 22v24 21v25 23v26 Peter Campbell
5 30/10/17 18v19 3v8 16v17 15v20 1v6 4v7 2v5 Des Rowley
6 6/11/17 21v22 23v24 25v26 9v10 11v12 13v14 2v8 Jim Foley
7 13/11/17 3v6 18v20 1v8 21v23 2v7 22v25 24v26 Steven Scanlan
8 20/11/17 17v19 15v18 16v20 11v13 9v12 3v4 10v14 Vicki Caban
9 27/11/17 23v26 22v24 6v7 1v4 5v8 21v25 2v3 Paul Carberry
Finals 4/12/17 Rolfe Mazda Rolfe Mazda Rolfe Mazda Robinson + McGuinness Rolfe Mazda Robinson + McGuinness Robinson + McGuinness Committee
1st v 2nd 7th v 8th 3rd v 4th 1st v 2nd 5th v 6th 3rd v 4th 5th v 6th
MATCHES TO BE PLAYED AT DICKSON
Round Date Court 1 Court 2 Court 5 Court 6 Court 7 Court 8 Raffle Roster
1 18/09/17 7v8 17v18 19v20 21v22 23v24 25v26 Mark Bowen
25/09/17 Public Holiday
2/10/17 Public Holiday
2 9/10/17 1v3 2v4 5v7 9v11 10v13 12v14 Antoinette Harmer
3 16/10/17 17v19 16v20 15v18 23v25 22v26 21v24 Hayley Coleman
4 23/10/17 2v6 3v7 4v8 16v18 17v20 15v19 Aaron Chuah
5 30/10/17 9v14 12v13 21v26 10v11 24v25 22v23 Donna Chalmers
6 6/11/17 1v7 15v16 19v20 4v6 3v5 17v18 Edwina Mulhearn
7 13/11/17 15v17 12v14 16v19 9v11 4v5 10v13 Greg Garrett
8 20/11/17 21v24 5v6 1v2 7v8 23v25 22v26 Fran Wilson
9 27/11/17 16v18 9v13 17v20 11v14 15v19 10v12 Elaine Pugh
Finals 4/12/17 Valley View PS News PS News Valley View Valley View PS News
3rd v 4th 3rd v 4th 1st v 2nd 1st v 2nd 5th v 6th 5th v 6th
Dinner 11/12/17 Dinner to be advised

Team 1 Team 2
Mick Bayley Greg R/ Alex S C
Tania Hancock C Antoinette Harmer
Sue Virgona Cathy Walters
Team 3 Team 4
Dallas Grigg Les Hughes
Joanne Terry C Thamba Pathmanathan
Scott Applebee Gerry Vassallo C
Team 5 Team 6
Shane McKeown C Ryan Harris
Heather Campbell* Ron Bates C
Edwina Mulhearn Des Rowley
Team 7 Team 8
Steve Lindner Anthony Coulter
Aaron Chuah Hetty Van Der Zwet C
Louise Russell C Fran Wilson

Team 9 Team 10
Rob Wade C Mark Young*
Peter Campbell Vicki Caban
Barbara Carberry Betty Summerfield C
Team 11 Team 12
Brian Cady Donna Chalmers
John Forrest Karina Sommers C
Sue Lashko C Elaine Gray
Team 13 Team 14
Melissa Orr Lorraine Rae
Waine Summerfield C Chad Addison C
Robert Issell Vicki Kitchen

Team 15 Team 16
Mark Bowen Adam Chad C
Helen Potter C Frank Cassidy
Brendan O’Brien Amy Stevens
Team 17 Team 18
Greg Garrett Debbie Carlisle
Peter Kerr C Steven Scanlan
Rhonda Fry Lisa Grice C
Team 19 Team 20
Gary Hampson C Greg Wild
Julie Polson Keith Wallace C
Trevor Smith Elaine Pugh

Team 21 Team 22
Jim Foley Julie Medway C
Brent Carlisle C Scott Caban*
Michelle Francis-Kerr Alice D/ Alison Fry
Team 23 Team 24
Paul Carberry Alan Martin*
Alan Brownlee C Hayley Coleman
Judi Martin Desley Rowley C
Team 25 Team 26
Michael Barrett* Clare Maunder C
Sue Parker* George Komorowski
Sommer Sherwood C Cheryl McQuillan