Monday Summer Draw 2014

Alucom ACT Masters Squash                                          

Monday Summer Competition

3 FEBRUARY – 12 MAY 2014

REMEMBER FIRST MATCHES FOR THE NIGHT COMMENCE AT 7.30PM    Do the right thing by your team be EARLY or at least on time, advise your opponent if you cannot come on time                                                                                                                                                                  
MATCHES TO BE PLAYED AT WODEN
Round Date Court 1 Court 2 Court 4 Court 5 Court 6 Court 7 Court 8 Raffle Roster
1 3-Feb 1 v 2 4 v 3 25 v 26 6 v 5 13 v 14 15 v 16 17 v 18 Gary Moore
2 10-Feb 12 v 10 11 v 8 7 v 9 23 v 25 24 v 26 20 v 22 19 v 21 Joanne Terry
3 17-Feb 15 v 17 14 v 18 20  v  21 13 v 16 3 v 5 2 v 6 1 v 4 Gerry Vasallo
4 24-Feb 21 v 25 22 v 26 20 v 24 19 v 23 9 v 12 8 v 10 7 v 11 Robert Dunlop
5 3-Mar 4 v 5 2 v 3 10 v 11 1 v 6 16 v 17 14 v 15 13 v 18 Carol Coates
10-Mar CANBERRA DAY
6 17-Mar 7 v 8 10 v 9 12 v 11 21 v 23 20 v 26 19 v 25 22 v 24 Mark Young
7 24-Mar 19 v 26 21 v 24 22 v 23 20 v 25 1 v 3 5 v 2 6 v 4 Donna Chalmers
8 31-Mar 15 v 17 14 v 18 1 v 4 13 v 16 9 v 11 8 v 12 7 v 10 Scott Suitor
9 7-Apr 3 v 6 2 v 4 1 v 5 23 v 25 24 v 26 20 v 22 19 v 21 Alex Swalling
10 14-Apr 16 v 17 14 v 15 2 v 3 13 v 18 10 v 11 8 v 9 7 v 12 Miguel Carrasco
21-Apr EASTER
11 28-Apr 7 v 8 10 v 9 17 v 18 12 v 11 1 v 2 4 v 3 6 v 5 Karina Sommers
12 5-May 19 v 24 20 v 23 21 v 26 22 v 25 13 v 15 17 v 14 18 v 16 Greg Frewin
Finals 12-May InFront InFront InFront Travel As Travel As Travel As Travel As Committee
5thv6th 1stv2nd 3rdv4th  7thv8th 5thv6th 3rdv4th 1stv2nd
MATCHES TO BE PLAYED AT DICKSON
Round Date Court 1 Court 2 Court 5 Court 6 Court 7 Court 8 Raffle Roster
1 3-Feb 7 v 8 10 v 9 12 v 11 19 v 20 23 v 24 21 v 22 Melissa Prentice
2 10-Feb 5 v 2 6 v 4 1 v 3 13 v 15 17 v 14 18 v 16 Hetty Van Der Zwet
3 17-Feb 19 v 22 23 v 26 24 v 25 9 v 11 8 v 12 7 v 10 Shane McKeown
4 24-Feb 14 v 16 13 v 17 15 v 18 3 v 6 2 v 4 1 v 5 Melissa Orr
5 3-Mar 8 v 9 7 v 12 19 v 24 20 v 23 22 v 25 21 v 26 Martin Shannon
10-Mar CANBERRA DAY
6 17-Mar 4 v 3 6 v 5 1 v 2 13 v 14 15 v 16 17 v 18 Frank Calipari
7 24-Mar 17 v 14 18 v 16 13 v 15 7 v 9 11 v 8 12 v 10 Brian Cady
8 31-Mar 23 v 24 21 v 22 25 v 26 3 v 5 2 v 6 19  v 20 Lisa Grice
9 7-Apr 8 v 10 7 v 11 9 v 12 15 v 18 14 v 16 13 v 17 Denis Mettam
10 14-Apr 1 v 6 4 v 5 20 v 21 19 v 22 23 v 26 24 v 25 Evan Williams
21-Apr EASTER
11 28-Apr 13 v 14 15 v 16 22 v 26 21 v 25 20 v 24 19 v 23 Des Rowley
12 5-May 11 v 8 12 v 10 7 v 9 1 v 3 5 v 2 6 v 4 Michelle Francis-Kerr
Finals 12-May Simpson Op Simpson Op Simpson Op Rolfe Mazda Rolfe Mazda Rolfe Mazda Committee
1stv2nd 3rdv4th 5thv6th 5thv6th  1stv2nd  3rdv4th
Dinner 19-May Dinner to be advised