ACT Masters Squash Tournament 2020 Results

ACT Masters Tournament 2020

Women’s Results

Women’s Open

Winner:                                Sarah Nelson

Runner Up:                         Lisa Matthews

 

Women’s Division 2

Winner:                                Anne Burns

Runner Up:                         Tracey-Lee Hall

Special Plate:                     Napoti Teremaki

Women’s Division 3

Winner:                                Sue Parker

Runner Up:                         Karina Sommers

Special Plate:                     Jan Grant

Plate:                                    Michele Pile

Women’s Division 4

Winner:                                Susan Bennett

Runner Up:                         Susan Briggs

Special Plate:                     Alison Small

Plate:                                    Susan Smith

Women’s Division 5

Winner:                                Donna Hewitt

Runner Up:                         Tania Hancock

Special Plate:                     Susan McMahon

Plate:                                    Jane Mackie

Women’s Division 6

Winner:                                Irene Gilbert

Runner Up:                         Karen Bishop

Special Plate:                     Jackie Cousins

 

Women’s Division 7

Winner:                                Samantha Strachan

Runner Up:                         Gail Beverley

Special Plate:                     Fay Loving

Women’s Division 8

Winner:                                Lisa Grice

Runner Up:                         Rhonda Fry

Special Plate:                     Heather Campbell

Plate:                                    Monica Rigby

Women’s Division 9

Winner:                                Rachel Bartlett

Runner Up:                         Adela Salter

 

ACT Masters Tournament 2020

Men’s Results

Men’s Open

Winner:                                Peter Bastow

Runner Up:                         Tony Whackett

Special Plate:                     Craig Ambler

Men’s Division 2

Winner:                                Will Crocker

Runner Up:                         Michael Fatouros

Special Plate:                     Sean Rogers

Plate:                                    Mick Dyke

Men’s Division 3

Winner:                                Ryan Harris

Runner Up:                         Shane McKeown

Special Plate:                     Gary Cowan

Plate:                                    Aaron Matthes

Men’s Division 4

Winner:                                Dave Lundberg

Runner Up:                         Grant Collie

Special Plate:                     Tony Sheedy

Plate:                                    Peter Sinodinos

Men’s Division 5

Winner:                                Eddie Estaveo

Runner Up:                         David Reid

Special Plate:                     Frank Cortes

Plate:                                    Peter Chang

Men’s Division 6

Winner:                                Tim Toohey

Runner Up:                         Mark Allison

Special Plate:                     Gary Hampson

Plate:                                    Peter Skiavos

Men’s Division 7

Winner:                                Adam Chad

Runner Up:                         Alan Martin

Special Plate:                     Bruce Morgan

Plate:                                    Richard Woodbridge

Men’s Division 8

Winner:                                Martin Shannon

Runner Up:                         Col Barnes

Special Plate:                     Robert Blacker

Plate:                                    Zip Summerell

Men’s Division 9

Winner:                                John Fulcher

Runner Up:                         Nev Sheather

Special Plate:                     Kevin Yeadon

Plate:                                    Stephen Creak

Men’s Division 10

Winner:                                Brian Dunkley

Runner Up:                         Scott Caban

Special Plate:                     Shane Gadd

Plate:                                    Danny Castro

Men’s Division 11

Winner:                                Amir Sandhu

Runner Up:                         Peter Williams (Lithgow)

Special Plate:                     Mark Craswell

Plate:                                    Peter Williams (Corrimal)

     

Men’s Division 12

Winner:                                Shane Thorpe

Runner Up:                         Michael Barnes

Special Plate:                     Luis Lopez

Plate:                                    Dennis Smith

Men’s Division 13

Winner:                                Des Rowley

Runner Up:                         Greg Chidgey

Special Plate:                     Ken Bryant

 

Tags:

No comments yet.

Leave a Reply