ACT Masters First Match Times

First match times – ACT Masters Squash Championships 2015
EventID Event name Draw Match Time Contestant Opponent
Event18 Men’s Division 11 Rnd 1 Main QF 60 Sat 11:10a WC4 ADDISON, Chad FULCHER, John
Event12 Men’s division 5 Rnd 1 Main QF 115 Sat 2:30p Wod7 ALLISON, Mark DAVIES, Jason
Event11 Men’s division 4 Rnd 1 4v5 1 Sat 8:30a Wod1 ANDISON, Scott KIRK, Lachlan
Event3 Women’s Division 3 Rnd 1 Main QF 19 Sat 8:30a Wod7 BAILEY, Tanya PRENTICE, Melissa
Event5 Women’s Division 5 Rnd 1 4v5 43 Sat 10:30a Wod7 BARICH, Linda KING, Beverley
Event18 Men’s Division 11 Rnd 1 Main QF 62 Sat 11:50a Wod2 BARNES, Colin STANLEY, Richard
Event16 Men’s Division 9 Rnd 1 Main QF 54 Sat 11:10a Wod6 BARNES, Michael BAUSSMANN, David
Event20 Men’s Division 13 Rnd 1 1v4 63 Sat 11:50a Wod3 BARRETT, Michael ROWLEY, Des
Event16 Men’s Division 9 Rnd 1 Main QF 54 Sat 11:10a Wod6 BAUSSMANN, David BARNES, Michael
Event8 Men’s Open Rnd 1 3v6 2 Sat 8:30a Wod2 BAYLEY, Mick LENHART, Paul
Event18 Men’s Division 11 Rnd 1 Main QF 61 Sat 11:50a Wod1 BENJAMIN, Matthew LOPEZ, Luis
Event1 Women’s Open Rnd 1 1v4 11 Sat 8:30a WC3 BENNETT, Susan HARDING, Davina
Event16 Men’s Division 9 Rnd 1 Main QF 52 Sat 11:10a Wod4 BLACKER, Robert PRICE, Tony
Event8 Men’s Open Rnd 2 1v4 75 Sat 12:30p Wod3 BRANN, Craig FULLER, Dave
Event15 Men’s Division 8 Rnd 1 Main QF 50 Sat 11:10a Wod2 BROWNLEE, Alan GADD, Shayne
Event4 Women’s Division 4 Rnd 1 1v5 5 Sat 8:30a Wod5 BRYANT, Debbie KING, Luana
Event17 Men’s Division 10 Rnd 1 Main QF 55 Sat 11:10a Wod7 CABAN, Scott CARLISLE, Brent
Event19 Men’s division 12 Rnd 1 1v5 37 Sat 10:30a Wod1 CAMPBELL, Peter WINTER, Jeff
Event17 Men’s Division 10 Rnd 1 Main QF 55 Sat 11:10a Wod7 CARLISLE, Brent CABAN, Scott
Event2 Women’s Division 2 Rnd 1 Main QF 39 Sat 10:30a Wod3 CARLISLE, Debbie GRANT, Jan
Event17 Men’s Division 10 Rnd 1 Main QF 57 Sat 11:10a WC1 CASSIDY, Frank PHAM, Minh
Event14 Men’s Division 7 Rnd 1 Main QF 46 Sat 10:30a WC2 CHAMBERLAIN, Greg TITMARSH, David
Event10 Men’s division 3 Rnd 1 Main QF 40 Sat 10:30a Wod4 CHANG, Peter KEMBLE, Mike
Event13 Men’s Division 6 Rnd 1 Main QF 78 Sat 12:30p Wod6 CHAPMAN, John FRASER, Grant
Event19 Men’s division 12 Rnd 2 2v5 80 Sat 12:30p Wod8 CHIDGEY, Greg WINTER, Jeff
Event10 Men’s division 3 Rnd 1 Main QF 30 Sat 9:50a Wod6 CLARK, Brad ROBB, Chris
Event15 Men’s Division 8 Rnd 1 Main QF 47 Sat 10:30a WC3 COGGINS, Geoff WALTERS, Bruce
Event2 Women’s Division 2 Rnd 1 Main QF 32 Sat 9:50a Wod8 COOKE, Nicole WATT, Karreen
Event7 Women’s division 7 Rnd 1 4v5 7 Sat 8:30a Wod7 COTTAM-MANNING, Jane FRANCIS-KERR, Michelle
Event8 Men’s Open Rnd 1 4v5 140 Sat 3:50p Wod8 COWAN, Gary FULLER, Dave
Event14 Men’s Division 7 Rnd 1 Main QF 9 Sat 8:30a WC1 CREAK, Stephen MARTIN, Alan
Event17 Men’s Division 10 Rnd 1 Main QF 56 Sat 11:10a Wod8 CURTIS, Dennis FRY, Richard
Event3 Women’s Division 3 Rnd 1 Main QF 18 Sat 8:30a Wod6 CURTIS, Janelle HANCOCK, Tania
Event13 Men’s Division 6 Rnd 1 Main QF 41 Sat 10:30a Wod5 DALY, Haydn METTAM, Denis
Event13 Men’s Division 6 Rnd 1 Main QF 42 Sat 10:30a Wod6 DANN, Tim HAM, Glen
Event12 Men’s division 5 Rnd 1 Main QF 115 Sat 2:30p Wod7 DAVIES, Jason ALLISON, Mark
Event15 Men’s Division 8 Rnd 1 Main QF 48 Sat 10:30a WC4 DE ANGELIS, John DOUGLAS, Kevin
Event11 Men’s division 4 Rnd 1 3v6 31 Sat 9:50a Wod7 DEARDS, Graham SELLAR, Graeme
Event19 Men’s division 12 Rnd 1 3v4 4 Sat 8:30a Wod4 DENNIS O, Dennis O,Donnell WINKLER, Chris
Event15 Men’s Division 8 Rnd 1 Main QF 48 Sat 10:30a WC4 DOUGLAS, Kevin DE ANGELIS, John
Event12 Men’s division 5 Rnd 1 Main QF 36 Sat 9:50a WC4 DUNKLEY, Brian TOOHEY, Tim
Event13 Men’s Division 6 Rnd 1 Main QF 28 Sat 9:50a Wod4 DUNN, Garry FREEMAN, Ted
Event11 Men’s division 4 Rnd 1 2v7 15 Sat 8:30a Wod3 ESTEVAO, Eddie PISTORIUS, Cliff
Event18 Men’s Division 11 Rnd 1 Main QF 59 Sat 11:10a WC3 FENWICK, Alex FORREST, John
Event18 Men’s Division 11 Rnd 1 Main QF 59 Sat 11:10a WC3 FORREST, John FENWICK, Alex
Event7 Women’s division 7 Rnd 1 4v5 7 Sat 8:30a Wod7 FRANCIS-KERR, Michelle COTTAM-MANNING, Jane
Event13 Men’s Division 6 Rnd 1 Main QF 78 Sat 12:30p Wod6 FRASER, Grant CHAPMAN, John
Event13 Men’s Division 6 Rnd 1 Main QF 28 Sat 9:50a Wod4 FREEMAN, Ted DUNN, Garry
Event2 Women’s Division 2 Rnd 1 Main QF 25 Sat 9:50a Wod1 FREEMAN, Vanessa WILSON, Louise
Event5 Women’s Division 5 Rnd 1 3v6 8 Sat 8:30a Wod8 FRY, Rhonda GRAY, Elaine
Event17 Men’s Division 10 Rnd 1 Main QF 56 Sat 11:10a Wod8 FRY, Richard CURTIS, Dennis
Event14 Men’s Division 7 Rnd 1 Main QF 44 Sat 10:30a Wod8 FRY, Stephen SMIT, John
Event18 Men’s Division 11 Rnd 1 Main QF 60 Sat 11:10a WC4 FULCHER, John ADDISON, Chad
Event8 Men’s Open Rnd 2 1v4 75 Sat 12:30p Wod3 FULLER, Dave BRANN, Craig
Event15 Men’s Division 8 Rnd 1 Main QF 50 Sat 11:10a Wod2 GADD, Shayne BROWNLEE, Alan
Event4 Women’s Division 4 Rnd 2 2v5 70 Sat 11:50a WC2 GALLAGHER, Sandra BRYANT, Debbie
Event12 Men’s division 5 Rnd 1 Main QF 3 Sat 8:30a Wod3 GARRETT, Greg HAMPSON, Gary
Event20 Men’s Division 13 Rnd 1 2v3 64 Sat 11:50a Wod4 GATTY, Richard PILE, Steve
Event2 Women’s Division 2 Rnd 1 Main QF 39 Sat 10:30a Wod3 GRANT, Jan CARLISLE, Debbie
Event10 Men’s division 3 Rnd 1 Main QF 27 Sat 9:50a Wod3 GRANT, Phil YOUNG, Mark
Event5 Women’s Division 5 Rnd 1 3v6 8 Sat 8:30a Wod8 GRAY, Elaine FRY, Rhonda
Event16 Men’s Division 9 Rnd 1 Main QF 53 Sat 11:10a Wod5 GREEN, Stuart KERR, Peter
Event13 Men’s Division 6 Rnd 1 Main QF 42 Sat 10:30a Wod6 HAM, Glen DANN, Tim
Event12 Men’s division 5 Rnd 1 Main QF 3 Sat 8:30a Wod3 HAMPSON, Gary GARRETT, Greg
Event3 Women’s Division 3 Rnd 1 Main QF 18 Sat 8:30a Wod6 HANCOCK, Tania CURTIS, Janelle
Event1 Women’s Open Rnd 1 1v4 11 Sat 8:30a WC3 HARDING, Davina BENNETT, Susan
Event4 Women’s Division 4 Rnd 1 3v4 6 Sat 8:30a Wod6 HEYHORN, Leanne SOMMERS, Karina
Event9 Men’s division 2 Rnd 1 Main QF 24 Sat 8:30a WC4 HOLUBINSKYJ, Victor TROTT, Anthony
Event10 Men’s division 3 Rnd 1 Main QF 40 Sat 10:30a Wod4 KEMBLE, Mike CHANG, Peter
Event16 Men’s Division 9 Rnd 1 Main QF 53 Sat 11:10a Wod5 KERR, Peter GREEN, Stuart
Event5 Women’s Division 5 Rnd 1 4v5 43 Sat 10:30a Wod7 KING, Beverley BARICH, Linda
Event4 Women’s Division 4 Rnd 1 1v5 5 Sat 8:30a Wod5 KING, Luana BRYANT, Debbie
Event11 Men’s division 4 Rnd 1 4v5 1 Sat 8:30a Wod1 KIRK, Lachlan ANDISON, Scott
Event5 Women’s Division 5 Rnd 2 1v4 71 Sat 11:50a WC3 KITCHEN, Vicki BARICH, Linda
Event3 Women’s Division 3 Rnd 1 Main QF 20 Sat 8:30a Wod8 KREBS, Claudia TOTARO, Katie
Event7 Women’s division 7 Rnd 1 3v6 10 Sat 8:30a WC2 LAZARO, Tonina ROWLEY, Desley
Event8 Men’s Open Rnd 1 3v6 2 Sat 8:30a Wod2 LENHART, Paul BAYLEY, Mick
Event18 Men’s Division 11 Rnd 1 Main QF 61 Sat 11:50a Wod1 LOPEZ, Luis BENJAMIN, Matthew
Event14 Men’s Division 7 Rnd 1 Main QF 9 Sat 8:30a WC1 MARTIN, Alan CREAK, Stephen
Event1 Women’s Open Rnd 1 2v3 12 Sat 8:30a WC4 MATHESON, Kathryn PERKINS, Joanne
Event11 Men’s division 4 Rnd 2 1v4 65 Sat 11:50a Wod5 MCDONALD, Mike ANDISON, Scott
Event9 Men’s division 2 Rnd 1 Main QF 26 Sat 9:50a Wod2 MCKEOWN, Shane SHARP, Glen
Event2 Women’s Division 2 Rnd 1 Main QF 14 Sat 8:30a Wod2 MEDWAY, Julie PILE, Michele
Event13 Men’s Division 6 Rnd 1 Main QF 41 Sat 10:30a Wod5 METTAM, Denis DALY, Haydn
Event14 Men’s Division 7 Rnd 1 Main QF 45 Sat 10:30a WC1 MORGAN, Bruce WALTON, Jim
Event10 Men’s division 3 Rnd 1 Main QF 29 Sat 9:50a Wod5 MURADA, Daryl RAE, Lorraine
Event9 Men’s division 2 Rnd 1 Main QF 13 Sat 8:30a Wod1 NELSON, Sarah SWALLING, Alex
Event8 Men’s Open Rnd 2 2v3 38 Sat 10:30a Wod2 NORTHEY, Troy LENHART, Paul
Event6 Women’s Division 6 Rnd 1 1v4 21 Sat 8:30a WC1 NUNN, Patricia SALTER, Adela
Event15 Men’s Division 8 Rnd 1 Main QF 49 Sat 11:10a Wod1 PACKHAM, Eddie SCHNEK, Sebastian
Event1 Women’s Open Rnd 1 2v3 12 Sat 8:30a WC4 PERKINS, Joanne MATHESON, Kathryn
Event17 Men’s Division 10 Rnd 1 Main QF 57 Sat 11:10a WC1 PHAM, Minh CASSIDY, Frank
Event2 Women’s Division 2 Rnd 1 Main QF 14 Sat 8:30a Wod2 PILE, Michele MEDWAY, Julie
Event20 Men’s Division 13 Rnd 1 2v3 64 Sat 11:50a Wod4 PILE, Steve GATTY, Richard
Event11 Men’s division 4 Rnd 1 2v7 15 Sat 8:30a Wod3 PISTORIUS, Cliff ESTEVAO, Eddie
Event3 Women’s Division 3 Rnd 1 Main QF 19 Sat 8:30a Wod7 PRENTICE, Melissa BAILEY, Tanya
Event16 Men’s Division 9 Rnd 1 Main QF 52 Sat 11:10a Wod4 PRICE, Tony BLACKER, Robert
Event10 Men’s division 3 Rnd 1 Main QF 29 Sat 9:50a Wod5 RAE, Lorraine MURADA, Daryl
Event7 Women’s division 7 Rnd 2 2v3 74 Sat 12:30p Wod2 RIGBY, Monica ROWLEY, Desley
Event10 Men’s division 3 Rnd 1 Main QF 30 Sat 9:50a Wod6 ROBB, Chris CLARK, Brad
Event12 Men’s division 5 Rnd 1 Main QF 35 Sat 9:50a WC3 ROBINSON, John WERTH, Barry
Event9 Men’s division 2 Rnd 1 Main QF 23 Sat 8:30a WC3 ROGAN, Doug WILLIAMS, Evan
Event20 Men’s Division 13 Rnd 1 1v4 63 Sat 11:50a Wod3 ROWLEY, Des BARRETT, Michael
Event7 Women’s division 7 Rnd 1 3v6 10 Sat 8:30a WC2 ROWLEY, Desley LAZARO, Tonina
Event6 Women’s Division 6 Rnd 1 2v3 22 Sat 8:30a WC2 RYAN, Cathy TERRY, Joanne
Event6 Women’s Division 6 Rnd 1 1v4 21 Sat 8:30a WC1 SALTER, Adela NUNN, Patricia
Event15 Men’s Division 8 Rnd 1 Main QF 49 Sat 11:10a Wod1 SCHNEK, Sebastian PACKHAM, Eddie
Event17 Men’s Division 10 Rnd 1 Main QF 58 Sat 11:10a WC2 SCHULZE, Peter VINES, Bill
Event11 Men’s division 4 Rnd 1 3v6 31 Sat 9:50a Wod7 SELLAR, Graeme DEARDS, Graham
Event16 Men’s Division 9 Rnd 1 Main QF 51 Sat 11:10a Wod3 SHANNON, Martin YEADON, Kevin
Event9 Men’s division 2 Rnd 1 Main QF 26 Sat 9:50a Wod2 SHARP, Glen MCKEOWN, Shane
Event14 Men’s Division 7 Rnd 1 Main QF 44 Sat 10:30a Wod8 SMIT, John FRY, Stephen
Event4 Women’s Division 4 Rnd 1 3v4 6 Sat 8:30a Wod6 SOMMERS, Karina HEYHORN, Leanne
Event18 Men’s Division 11 Rnd 1 Main QF 62 Sat 11:50a Wod2 STANLEY, Richard BARNES, Colin
Event9 Men’s division 2 Rnd 1 Main QF 13 Sat 8:30a Wod1 SWALLING, Alex NELSON, Sarah
Event6 Women’s Division 6 Rnd 1 2v3 22 Sat 8:30a WC2 TERRY, Joanne RYAN, Cathy
Event3 Women’s Division 3 Rnd 1 Main QF 17 Sat 8:30a Wod5 THELAN, Jane WALTERS, Megan
Event14 Men’s Division 7 Rnd 1 Main QF 46 Sat 10:30a WC2 TITMARSH, David CHAMBERLAIN, Greg
Event12 Men’s division 5 Rnd 1 Main QF 36 Sat 9:50a WC4 TOOHEY, Tim DUNKLEY, Brian
Event3 Women’s Division 3 Rnd 1 Main QF 20 Sat 8:30a Wod8 TOTARO, Katie KREBS, Claudia
Event9 Men’s division 2 Rnd 1 Main QF 24 Sat 8:30a WC4 TROTT, Anthony HOLUBINSKYJ, Victor
Event17 Men’s Division 10 Rnd 1 Main QF 58 Sat 11:10a WC2 VINES, Bill SCHULZE, Peter
Event15 Men’s Division 8 Rnd 1 Main QF 47 Sat 10:30a WC3 WALTERS, Bruce COGGINS, Geoff
Event7 Women’s division 7 Rnd 2 1v4 73 Sat 12:30p Wod1 WALTERS, Dianne FRANCIS-KERR, Michelle
Event3 Women’s Division 3 Rnd 1 Main QF 17 Sat 8:30a Wod5 WALTERS, Megan THELAN, Jane
Event14 Men’s Division 7 Rnd 1 Main QF 45 Sat 10:30a WC1 WALTON, Jim MORGAN, Bruce
Event2 Women’s Division 2 Rnd 1 Main QF 32 Sat 9:50a Wod8 WATT, Karreen COOKE, Nicole
Event12 Men’s division 5 Rnd 1 Main QF 35 Sat 9:50a WC3 WERTH, Barry ROBINSON, John
Event9 Men’s division 2 Rnd 1 Main QF 23 Sat 8:30a WC3 WILLIAMS, Evan ROGAN, Doug
Event5 Women’s Division 5 Rnd 2 2v3 72 Sat 11:50a WC4 WILLIAMSON, Jeannette FRY, Rhonda
Event2 Women’s Division 2 Rnd 1 Main QF 25 Sat 9:50a Wod1 WILSON, Louise FREEMAN, Vanessa
Event19 Men’s division 12 Rnd 1 3v4 4 Sat 8:30a Wod4 WINKLER, Chris DENNIS O, Dennis O,Donnell
Event19 Men’s division 12 Rnd 1 1v5 37 Sat 10:30a Wod1 WINTER, Jeff CAMPBELL, Peter
Event16 Men’s Division 9 Rnd 1 Main QF 51 Sat 11:10a Wod3 YEADON, Kevin SHANNON, Martin
Event10 Men’s division 3 Rnd 1 Main QF 27 Sat 9:50a Wod3 YOUNG, Mark GRANT, Phil