NSW State Titles Results

Presentations – 2013 NSWMSA State Titles
Event Award Awarded to
(1) Mens 35 & 40 Open Winner Mens 35 open Dean Robertson
Runner Up 35 Open Scott Parker
Winner 40 Open Craig Brann
Runner Up 40 Open Troy Northey
(2) Mens 40 Div 1 Winner Brad Clark
Runner Up Lachlan Kirk
Plate Wally Guerreiro
(3) Mens 45 Open & Womens 45 Open Winner Tony Whackett
Runner Up George Kanellis
Winner Women Sarah Nelson
(4) Mens 45 Div 1 & 2 & Mens 55 Div 1 Winner 45 Div 1 William Linton 45 Div 1
Runner Up 45 Div 1 Shayne Gadd 45 Div 1
Winner 45 Div 2 Alex Fenwick
Winner 55 Div 1 Mark Allison
Runner Up 55 Div 1 Steve Franklin
(5) Mens 50 Open Winner Dave Fuller
Runner Up Brendan Crawley
Plate Daryl Murada
(6) Mens 50 Div 1 Winner Tim Toohey
Runner Up John Carney
Plate Cliff Pistorius
 Special Plate Garry Dunn
(7) Mens 55 Open Winner Glenn Brewster
Runner Up Gary Cowan
Plate Glenn Sharp
Special Plate Grant Collie
(8) Mens 35 Div 1 & 55 & 65 Div 2 Winner Mitchell Ashford 35
Winner 55 Div 2 Stephen Fry 55
Runner Up 55 Div 2 Robert Scott
Winner 65 Div 2 Ron Smith 65
Runner Up 65 Div 2 John Forrest
(9) Mens 55 Div 3 Winner Greg Chidgey
Runner Up Graham Green
(10) Men 60 Open Winner John Carroll
Runner Up Brian Dunkley
(11) Mens 60 Div 1 Winner Denis Jamieson
Runner Up George Batmany
Plate Peter Sklavos
Special Plate Alan Bowler
(12) Mens 60 Div 2 Winner Ron Joslin
Runner Up Bill Vines
(13) Mens 60 Div 3 Winner George Dunatov
Runner Up Peter Campbell
No Award Jeff Winter
(14) Men 65 & 70 Open Winner 65 Open Barry Beauvais 65
Winner 70 Open Haydn Daly 70
Runner Up 70 Open Gary McIntyre 70
(15) Mens 65 Div 1 Winner Denis Mettam
Runner Up Stephen Creak
(16) Mens 70 Div 1 Winner Reuben Bates-Brownsword
Runner Up Ted McKenzie
(17) Men 70 Div 2 & 3 Winner 70 Div 2 Bob Hood Div 2
Winner 70 Div 3 Don Elsley Div 3
Runner Up 70 Div 3 Desmond Rowley Div 3
(18) Mens 65 Div 3 & 75 & 80 Open Winner Mens 65 Div 3 Graham English 65 Div 3
Winner Mens 75 Open Brian Sandercock 75 Open
Winner mens 80 Open Ken Sinclair 80 open
Runner Up 80 Open Tony DeBono
(19) Womens 35 & 40 Open & 60 Div 1 Winner 35 Open Vanessa Freeman 35
Winner 40 Open Karen Horsfall
Winner 60 Div 1 Laney Lashbrook-Gough 60
Runner Up 60 Div 1 Allison Small 60
(20) Womens 45 Div 1 Winner Megan Walters
Runner Up Laetitia Montgomery
(21) Womens 50 Open Winner Susan Bennett
Runner Up Michelle Pile
(22) Womens 50, 65, & 75 Div 1 & 65 Div 2 & 75 Open Winner 50 Div 1 Jeanette Heath 50 Div 1
Winner 65 Div 1 Rosemary Menere 65 Div 1
Winner 65 Div 2 Monica Rigby 65 Div 2
Runner Up 65 Div 2 Desley Rowley 65 Div 2
Winner 75 Div 1 Jan Whackett 75 Open
(23) Womens 55 Open Winner Annie Gleason
Runner Up Napoti Teremaki
(24) Womens 55 Div 1 Winner Debra Bryant
Runner Up Dianne Elliott
(25) Womens 60 & 65 Open Winner 60 Open Ruth MacRae 60
Runner Up 60 Open Karreen Watt 60
Winner 65 Open Bev Waugh 65
Runner Up 65 Open Jan Grant 65
(26) Womens 60 Div 2 Winner Faye Cartledge
Runner Up Katie Totaro
(27) Womens 60 Div 3 Winner Yvonne Bourne
Runner Up Jill Bowler
Plate Cheryl McQuillan

No comments yet.

Leave a Reply